«ЧТИВО» – електронна бібліотека українськомовної літератури
Наші предковічні вороги і окупанти завжди найбільше боялися української вільної думки і слова. Саме тому українська мова і українська література систематично заборонялися і найжорстокіше переслідувалися, а українські книжки – безжально знищувалися.
Навіть за примарної незалежності, до цього часу зовнішніми і внутрішніми окупантами України здійснюється цензура і дискримінація щодо всього, що стосується української мови, української літератури, української книги і будь-яких українськомовних видань та їх авторів.
Оскільки в Україні на даний час склалась така ситуація, коли через нестачу коштів фонди звичайних бібліотек (як шкільних, так і громадських) поповнюються дуже повільними темпами, то це призводить до значного браку книжок нерадянського періоду - тих, що були заборонені московськими більшовиками і до останнього часу запилювались у спецсховищах, тих, що видавались українською діаспорою, а також видань останніх років - такі книги звичайній людині надзвичайно важко роздобути у паперовому вигляді.
Школярі та студенти не мають можливості читати потрібну або бажану літературу у відповідній кількості ще й через цілком прагматичний матеріальний фактор, бо вартість українськомовної книги, як правило, дуже часто перевищує вартість книг на окупаційному рашаязику та іншомовних видань, а бібліотеки ВНЗ та шкіл, тим паче «провінційних», не милують око розмаїттям вибору.
Крім того, навіть спеціалізовані книжкові ринки та книгарні великих міст не втішають книголюба асортиментом українськомовних книг. Дехто ще намагається мотивувати це економічною невигідністю торгівлі україномовною літературою, інші – малими накладами видань, які швидко розходяться або взагалі не доходять до торгових точок...
Штучно позбавлені можливості вільно і без дискримінаційних утисків читати книги рідною мовою, читаючим і думаючим українцям стане в нагоді електронна бібліотека «Чтиво». Головною метою діяльності даної е-бібліотеки є поширення і популяризація українськомовних творів серед читачів. Навіть тих, які москалі намагаються заборонити чи якось обмежити їх вільне поширення.
«Чтиво» — це вільна онлайн-бібліотека українськомовної літератури. Докладніше про можливості е-бібліотеки«Чтиво» читайте на відповідній сторінці довідки. Дослідження цієї бібліотеки краще починати з теки авторів. А якщо бажаєте додати власний твір до бібліотеки – ознайомтеся з інструкцією.
Компактність, зручність та унівесальність електронних текстів від книгозбірні «Чтиво» дають привід казати, що в електронної книги велике майбутнє і ми, українці, просто зобов'язані йти в ногу з часом.
Електронна бібліотека «ЧТИВО» ТУТ
Джерело: http://chtyvo.org.ua/help/biblioteka/pro-nas
Станіслав Стеценко / Mahno.info / Україна