Главная > Бібліотека українця > Олександр Косуха: ВІЛЬНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Олександр Косуха: ВІЛЬНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ


17-09-2018. Разместил: Admin

Олександр Косуха: ВІЛЬНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

 

Тисячолітнє поневолення українців жорстоко примушувало до покори і рабства, але так і не змогло остаточно викорінити  прагнення козацької нації повернутися до свого предковічного вільного способу життя, що закарбувався в наших родових генах.

Вкраїнський Звичай  каже: вчити можна лише рідну та добру дитину тоді, коли їй украй необхідно, або в лихоліття. Тому що ти даєш у руки людини зброю і вчиш її, як найкраще вразити іншу людину, а це величезна відповідальність.

Упродовж тисячоліть Звичай, тобто сукупність правил поведінки людей, в Україні було суворо заборонено записувати. Так намагалися запобігти викривленню змісту Звичаю (фарисейству) під час його тлумачення – написане вважалося мертвим, а також з метою безпеки – щоб ворог не дізнався про слабкі місця.

Викладання велося у формі речитативного наспіву – так краще запам'ятовувалась інформація, а практичних навичок набували під час спеціальних ігор. Тому, наприклад, комплекс бойових вправ у козаків під час тренувань (на зразок кати в карате) мав назву "зграй” , якого навчалися неформально , сприймаючи як забаву. Через це дії козаків на перший погляд видаються простими, але повторити або зрозуміти їх зараз уже складно, майже неможливо.

Утрачено знання, як саме виконувати ту чи іншу операцію. До того ж у старі часи Звичай охоплював усі сторони життя людини – від того, як вести бойові дії, до розподілу праці та прибутків у громаді. Але він жив доти, доки жили його носії – радетелі часів Великої Скіфії та характерники козацької доби. Відколи зникли останні, ниточка безпосереднього передавання знань перервалася. І внаслідок цього ми опинилися на порозі повного знищення українства як культурної особливості. Перед обличчям цієї небезпеки було прийнято рішення розкрити широкому загалу основи Звичаю, а точніше, того, що вдалося зберегти дотепер.

Розкриттю  прихованого пласту нашої минувшини – спадщини , яку нам залишили наші величні предки, і присвячена книга Олександра Косухи «ВІЛЬНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. Незнищенна традиція воїнів-охоронців Краю та споконвічні принципи самоорганізації українців»,  завдання якої –  відтворити основи давньої традиції українців, покликаної сприяти виживанню людей і забезпеченню добробуту на своїй предковічній землі.

Ця книга увібрала в себе кращі традиції української культури, що постала з ВІЛЬНОГО СПОСОБУ  ЖИТТЯ наших предків і збережена козацькими родами для того, щоб стати оберегом від чужинських ідей та дороговказом нинішнім і майбутнім поколінням вільних воїнів косаків, захисників рідного Краю.

Однак страхітливе становище, у якому перебуває Український Народ, потребує рішучих дій задля збереження того, що може дати нам шанс відродження, природного розвитку й процвітання.

Факт існування в Україні живої традиції передавання знань попередніх поколінь, змушує нас, тих, хто долучився до віковічної Спадщини, донести її людям, сподіваючись на те, що спрацює генетична пам'ять поколінь і виведе Україну з манівців історичного занепаду.

Ми випрягли волів, 
Перевернули плуга, 
Сідлаємо коней 
Та гостримо списи. 
Відкинули жалі, 
Згадали всі наруги, 
Прости нас, Господи, 
Помилуй і спаси. 
Волога цвіль європ 
Лоскоче наші ніздрі, 
Спекотних азій тлін 
Судомить рамена, 
Чекає бій, 
Все решта буде після. 
Життя триває, 
Точиться війна.

Натиснути ТУТ, щоб читати:Олександр Косуха. «ВІЛЬНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. Незнищенна традиція воїнів-охоронців Краю та споконвічні принципи самоорганізації українців»

 

Джерело: © http://www.spas.net.ua/index.php/library/article/175

Род-час  і Звичай УКРАЇНСЬКИЙ НАСТАНЕ !

Слава НАЦІЇ !  Смерть ворогам !

Станіслав Стеценко  / Mahno.info / Україна


Вернуться назад