Ті що ведуть по життю: ЗВИЧКИ
Привчаючи з дитинства до праці, мій тато, учитель від Бога, завжди повторював: – «Звичка – це друга людська натура. Чого навчишся і до чого звикнеш змалку – такими звичками і все життя проживеш. Тому не лінуйся, навчайся і звикай завжди бути чистим, охайним, старанним, працьовитим, точним і правдивим у всіх своїх словах і справах. Вчися і набувай добрих звичок, а погані звички – обминай».
Як показує час, ця наука дійсно надійно веде по життю, а добрі звички, здобуті з дитинства завжди допомагають здолати перешкоди і вижити, залишаючись людиною. Проте навколо спостерігаємо, як саме завдяки лінощам і привитим або здобутим поганим звичкам люди поступово скочуються у прірву неробства, розпусти і безпробудної пиятики, алкоголізму, наркоманії, злочинності та повної деградації.
То звідки ж беруться і виникають ДОБРІ або ПОГАНІ ЗВИЧКИ ?
Людина родиться тілесно, щоб родитися духовно. У Людини є дві природи: нища і вища. З нищої природи походять нищі бажання, а з вищої – вищі бажання. На основі цих бажань кожна людина хоче бути щасливо, мати успіх у житті.
Світ в якому існуємо – є багатовимірний і різнобарвний. В ньому є день і ніч, Світло і Темрява, а в житті завжди є Добро і Зло. Якби на світі не було Зла, то Добра б ми не знали і не називали б його Добром. Тому завжди були і будуть злі і добрі Люди. Проте добрі люди – розумніші.
Бачачи, що Зло нищить, руйнує і знедолює Людину, вони свідомо поневолюють в собі нищі жадання. Неправильно виховані люди нещасні. Вони не хочуть, або не вміють розвивати в собі вищі жадання.
До вищих жадань належать: 1. Вірність, Саможертовність, Відвага. 2. Любов, Терпіння, Співчуття, Милосердя. 3. Достойність, Словність, Щедротність, Працьовитість, Чесність.
До нищих жадань належать: 1. Убивство навмисне, Намовляння на вбивство, Крадіж, Заздрість, Жорстокість. 2. Лінивство, Марнотратність, Нечистота, П’янство. 3. Крикливість, Дратівливість, Дрібничковість, Балакучість. 4. Розкошолюбство, Зневіра, Збайдужіння, Самолюбство нечесне. 5. Злобність, Нетерпимість, Обмовство. 6. Улесливість, Лицемірність, Об’їдання.
Якщо ти українець, а твоя українська родова кров вже пробудила в тобі предковічну віру в свою власну силу – старайся йти вперед. Будь завтра кращим, ніж сьогодні. Стоїш на місці – значить ідеш назад. Адже тільки від тебе залежить покращення твого єства. І долі твого Народу. По якості твого життя люди відчують, що ти людини краща.
Читайте також: ПРАВИЛЬНЕ МИСЛЕННЯ – Перший закон Правильного Життя
Ніколи не принижуй себе, вживаючи слова низької якості. Нікого не обмовляй, бо ця зброя викликана нищими жаданнями, принижує зміст твого «я». Не обманюй. Не купуй і не перепродуй крадених речей.
Уникай незаконного статевого життя. Тілесна приємність солодка, але коли ти станеш її рабом, вона буде твоїм нещастям.
Не приятелюй з ворогом Вітчизни твоєї. Не вживай наркотиків. Не тримай у хаті отрути і не торгуй нею. Не будь невільником коштовних речей. Там де гроші вище совісті, людина має малу вартість, а її розум не здібний продукувати високі мислі.
Допоможи рідному по крові, по духу, по вірі, коли він має клопіт. Будь достойним не тому, щоб здобути між людьми пошану, а тому, що достойність є властивістю твоєї вдачі.
Між українцями, рідними по крові, по духу і вірі, збайдужіння до всього і до всіх називається недугою. Так як збайдужіння належить до лінивства і походить від нищих жадань – лікуйся і позбавляйся свого хворобливого збайдужіння. Коли маєш добре здоров’я, а живеш у полоні збайдужіння – ти слабнеш і глупієш. Бездіяльність ніколи не була прикметою розумних і щасливих людей.
Читайте також: Другий Закон Правильного Життя: Правильне Хотіння
Час – це скарб. Хто марно витрачає час, успіху в житті не має. Не маєш часу – знайди. Не маєш освіти – учися. Учитися ніколи не пізно і не рано. Зробив помилку, виправ. Помиляється не той, хто помиляється, а той, хто не вміє, або лінується виправити помилку.
Вдосконалюючи сам себе, перш за все – будь шляхетним. Вільно чи не вільно скривдив ближнього, перепроси його негайно. Хто вибачається, хто признається до своєї помилки, той покращує сам себе.
Не забувай мудрість українського прислів’я: не родися красивим, а родися щасливим. Родитися з талантом – щастя. Але талант гине, коли той, хто його має, обтяжений нищими жаданнями.
Щастя само не приходить і не з’являється ні звідки - його треба досягти. То як же людина повинна сама себе ощасливлювати ? Щоб знайти і не схибити зі свого шляху до щастя, завжди використовуй у повсякденному житті Сім Законів Правильного Життя , які допоможуть тримати вірний курс в розбурханому морі життя.
Прямуючи до мети світлої, людина стрічає перешкоди і злих людей. І це руйнує її здоров'я та зневірює. Відповіді на складні питання ЖИТТЯ ти завжди знайдеш в «МАГА Вірі».
Читайте також: Третій Закон Правильного Життя ПРАВИЛЬНЕ ВИКОНАННЯ
Відчуваєш свої сили і хочеш більшого – обирай високу мету. Але пам’ятай, що вищі бажання потребують і більше сил та вищої відповідальності. Чим величніша твоя мета, тим більше матимеш перешкод в дорозі до неї.
Якщо утомився – відпочинь. Забув – пригадай. Загубив – шукай. Захворів – лікуйся. Утратив надію – відроди її. Діяльність – джерело успіху, тілесного і духовного здоров’я.
Людина стала людиною тому, що перемагала легкі і тяжкі перешкоди. І ти, перемагаючи перешкоди, будеш себе зміцнювати, новими досвідами і новими силами збагачувати.
Злих людей, що стрічаєш, покращуй, або обминай. До мети не доходить той, хто має слабку силу волі. Зневіра – підступний ворог, не будь його жертвою.
Пам’ятай, щоб бути незалежною людиною, спасай себе без допомоги «спасителя». Визволяй себе без допомоги визволителя. Звільняйся від гріхів без допомоги гріховідпустителя. Здобувай свій рай без допомоги раєдавця.
Люби красу, але не будь її рабом. Май гроші, але не будь їхнім рабом. Здобувай славу, але тільки на славу Вітчизни своєї. Застосовуй в щодення Сім Законів Правильного Життя, які навчають обминати ПОГАНІ ЗВИЧКИ і дають ДОБРІ ЗВИЧКИ, щоб здобути успіх, а життя твоє стало прекрасним і щасливим.
Джерело: ВЕЛИКЕ СВІТЛО ВОЛІ – МАГА ВІРА
Рунтато Святослав / Mahno.info