Главная > Про Україну > ЗВІТ ООН: Понад 80% українців за межею бідності

ЗВІТ ООН: Понад 80% українців за межею бідності


17-01-2016. Разместил: Admin
ЗВІТ  ООН: Понад  80%  українців за межею бідності

Революції  в будь-якій державі народжуються і вибухають тоді, коли корінна  нація  зазнає жорстоких  утисків, знущань і принижень під час війни,   нічим  не виправданого  чиновницького здирства  і  збройного грабунку, а більшість населення країни  швидко і  безповоротно  бідніє  та  залишається  наодинці  з  війною і  усіма проблемами,  які регулярно підкидає йому  керівна  верства злодіїв і грабіжників УСІМ СОЦІАЛЬНО  НЕЗАХИЩЕНИМ  ЛЮДЯМ, кількість яких  в Україні вже понад  90% основного  населення.

Про те що в Україні невпинно зростає  революційна  ситуація, незаперечно свідчить останній звіт ООН  по Україні, який  прозвучав в 2015 році.  Так міжнародні експерти  за даними Організації Об'єднаних Націй  констатували, що в Україні  понад 80%  українців існують  далеко за межею бідності.  Цей факт в першу чергу   підтверджує прожитковий рівень, встановлений  законом України  на 2016 рік , який  значно нижчий за  поріг бідності  багатьох  африканських держав.

Такий вкрай низький  законодавчий і ще нижчий  реальний рівень  життя  призвів до того,  що  пограбовані системою  бідні  люди не мають можливості нормально  харчуватися і забезпечувати свою життєдіяльність, що  врешті-решт невпинно  погіршує  їх  здоров'я. У зв'язку з цим фахівці ООН  порадили  негайно реформувати податкову систему  по ввезенню і реалізації продуктів, а також компенсувати вартість ліків для населення,  про  що  поширила   й   «Радіо Свобода» .

За стандартами ООН, якщо людина витрачає на проживання і продукти харчування менше 5 доларів в день, а в місяць менше 150 доларів, то він живе за порогом бідності.  Сьогоднішні 1330 гривень  прожиткового мінімуму в Україні     це нещасні  50 доларів в місяць, тобто півтора долари в день !  Таким чином, рівень  існування  в Україні втричі (!)  нижчий за встановлений міжнародною спільнотою  рівень !   Враховуючи це,   по курсу  Нацбанку  прожитковий мінімум  в Україні фактично повинен  складати не менше  3750 гривень.   

Що  таке прожитковий мінімум для  ЛЮДИНИ  ?  Фактично це не лише збалансоване  харчування, а й  ще проїзд в транспорті,  житлово-комунальні  і побутові послуги,  одяг, освіта, медичне забезпечення. Але в Україні  абсолютно не враховуються  в прожитковий мінімум ні побутові послуги, ні  медичні послуги, ні  освіта. Навіть поверховий аналіз всіх чинників  дає  можливість легко зрозуміти, що українці в своїй більшості  знаходяться далеко  за порогом абсолютної бідності. 

Вкрай низький рівень доходів не дає можливості   українцям повноцінно харчуватися  і підтримувати свою життєдіяльність  без шкоди для власного  здоровя,  що зафіксували міжнародні   фахівці і  констатує дієтолог Галина Анохіна. За її словами, раціон населення України є незбалансованим. В основному це жирово-вуглеводне живлення, коли  українці  вимушено споживають  багато хліба, макаронів,  картоплі. Але продуктів тваринного походження в раціоні українців вкрай мало - м'яса, масла, яєць, печінки, риби. Така ситуація  згубно впливає на здоров'я, особливо на дитяче, помічає Галина Анохіна.

«По нинішньому споживчому кошику можна сказати, що наше населення давно знаходиться в стані прихованого голоду, а деякі навіть і цього не можуть купити. Тому ми можемо втратити підлітків і дітей. При такому поганому харчуванні ми матимемо дуже великі проблеми, які не можна буде виправити. Помилки, допущені при харчуванні дітей в період до 14-16 років, не можна виправити ніяким хорошим живленням», - відмічає Анохіна.

Чинне законодавство не спонукає жінку народжувати дитину, вважає Галина Суменко. За її словами, сьогодні українка не може бути упевнена в тому, що купить пелюшки, коляску і розрахується за пологовий будинок. Багатодітна мати упевнена    не може бути сильною держава, яка йде в Європу, тоді, коли звичайні сім'ї  далеко за межею бідності і не мають можливості забезпечити собі  навіть мінімальний рівень  життя і медичного забезпечення для продовження свого роду.

«Кожна жінка, яка бачить дві смужки на тесті, разом з радістю отримує  і шок −  а що ж треба продати? Сусідка моя продала земельний батьківський пай в селі, хтось продає увесь майбутній урожай домогосподарства. Ми з чоловіком продали нашу стару машину. Це для того, щоб прийти народити в пологовий будинок і вийти з нього, купивши дитині усе необхідне», - говорить Суменкова.

Такі вкрай невтішні  факти і висновки  на міжнародному  рівні  вимагають  негайного вирішення  проблеми  жахливої бідності  в Україні,  де  держава повинна  негайно встановити  рівень бідності  і  затвердити поняття «Риси бідності»,  тобто встановити поріг неоподаткування на рівні 5 доларів в день (3750 грн. в місяць) на кожного члена сім'ї, говорять експерти. Для поліпшення умов життя українського народу  також пропонують понизити податок на ввезення і реалізацію продуктів  з 20 до 7 відсотків. А також розробити і впровадити  повномасштабну  програму  реімбурсації (компенсації вартості ліків для населення), які нині стали недоступними.

Але факт залишається фактом: прожитковий мінімум і мінімальна зарплата в Україні в рази  нижчі  рівня убогості, встановленої  ООН, а українців  «опущено» до злиденного існування  вимираючих  народів, жебраків  і  рабів.

Джерело:  Отчет ООН: 80 % населения Украины живет за чертой бедности 

Станіслав Стеценко / Mahno.info / Україна


Вернуться назад