Главная > Про Україну > ДАП: НОВІТНЯ ІСТОРІЯ БЕЗПРИКЛАДНОГО УКРАЇНСЬКОГО ГЕРОЇЗМУ і МУЖНОСТІ

ДАП: НОВІТНЯ ІСТОРІЯ БЕЗПРИКЛАДНОГО УКРАЇНСЬКОГО ГЕРОЇЗМУ і МУЖНОСТІ


26-05-2017. Разместил: Admin
ДАП: НОВІТНЯ ІСТОРІЯ БЕЗПРИКЛАДНОГО УКРАЇНСЬКОГО ГЕРОЇЗМУ і МУЖНОСТІ

 

Минуло три роки з дня початку героїчної оборони Донецького аеропорту, яка увійшла в світову історію як приклад надзвичайної стійкості і незламності Українського Духу в кривавій борні з московськими окупантами. Ця жахлива битва на протязі  242 днів і ночей СТАЛА  ЗРАЗКОМ МУЖНОСТІ і БЕЗПРИКЛАДНОГО  ГЕРОЇЗМУ, де було надовго зупинено ворожу орду на очах усього світу.

Саме тут було винищено «русскіх» окупантів значно більше, чим за всю чеченську і грузинську кампанію. Про ДАП і його незламних захисників «кіборгів» вже сказано і написано багато. Але далеко ще не всі  сторінки героїчної оборони ДАПу  відомі, бо Велика Вітчизняна Війна за Незалежність ще не закінчилася…

Останній літак з Донецького аеропорту вилетів о 7:10 ранку 26 травня 2014 року.

До цього дня міжнародний аеропорт продовжував працювати у штатному режимі. Навіть незважаючи на те, що о третій годині ночі до нового терміналу почали прибувати вантажівки і автобуси з озброєними людьми.

Українські спецназівці на той час контролювали старий термінал та інші будівлі на території летовища. Для контролю його всього банально не вистачало людей.

Саме 26 травня 2014 року стало днем початку історії ДАПу, новітньої історії безприкладної мужності і стійкості українських «кіборгів» і бетону, який не витримав.

Перший день оборони Донецького аеропорту – це історія зради СБУшника, який завів кадирівців і росіян в новий термінал зі зброєю. Історія першого пострілу українського снайпера, який врятував від ворожого пострілу з переносного зенітно-ракетного комплексу наш вертоліт, що йшов на посадку і на підмогу спецназівцям. Це історія нашої авіації, яка накрила термінал з бойовиками. Історія 3-го полку кіровоградського спецназу, 25-ї бригади ВДВ та зенітно-артилерійського взводу.

Зранку в аеропорту почалась війна, а в інших районах Донецька до самого вечора ніхто не знав, що відбувається. Лише після обіду почали з’являтися страшні повідомлення про підірваний аеропорт і рознесене вибухами селище Жовтневе, що біля самого аеропорту.

Бій між терміналами і обстріли з «зеленки» біля готелю «Політ» тривали аж до вечора 27 травня. Бойовики з великими втратами змушені були відступити з терміналу.

Те, що вони в Донецьку добили два своїх КАМАЗИ зі своїми ж пораненими – це вже інша історія. Але саме від 26 травня територія аеропорту стала дратівником. Прихильники новоросій, денеерів і республік не могли змиритися з тим, що в них під носом є об'єкт, який контролюють «війська хунти».

Від 26 травня розпочався той жах, який тривав 242 дні. Одна з найгероїчніших і найтрагічніших історій сучасної війни.

Боротьба продовжується. Допомогти захисникам, які все ще несуть службу на сході можна тут: goo.gl/47FdR2

Джерело: Daria Bura

Станіслав Стеценко   Mahno.info



Вернуться назад