«ТАКІ ЛЮДИ НАРОДЖУЮТЬСЯ ОДИН РАЗ НА ТИСЯЧУ РОКІВ».
Дід Іван це сказав з глибоким переконанням і з притиском на кожному слові, а після багатозначної паузи додав - : «ВЕЛИКІ ЛЮДИ». Саме так сказав дід Іван про легендарного Нестора Махна, про якого і досі переповідають в народі бувальщини зі свого славного минулого, а окупанти що при владі – вигадують всіляку брехню і паскудство.
Це зараз знаю, що випадкових людей і зустрічей – не буває. А тоді, в кінці 70-их років минулого століття, коли панувала виключно «камуністічєская ідєалогія развітого сациалізма», такий вкрай позитивний відгук про Нестора Махна був дивиною і дуже рідкісним. Адже за такі вислови жорстоко переслідували, бо УСІ ми тоді були «єдіним савєцкім народом», без власного роду і племені, з єдиною чужинською ідеологією, в якій Нестор Махно був тільки розбійником і «анархістом», що сіяв лише хаос і смерть «во врємя пастраєнія камунізма».
Вся галаслива і весела ватага, з якою і я «випадково» потрапив до хати діді Івана, що стояла неподалік від річки Гайчур на так званій Чапаївці на окраїні колись славного Гуляй-Поля – на коротку мить замовкла, а потім як з мішка посипалися запитання з вимогами розповісти чого це господар так «рьяно» захищає «бандіта» Махна. Дід Іван чомусь вперся і тільки повторював: -«Раз я так сказав, значить так і єсть» – явно не бажаючи ще щось оповідати чи додавати. А коли той хто привів нас до його хати якось боляче і дошкульно його зачепив, спитавши як це він потрапив до махновської «чорної сотні» кулеметником, дід Іван начебто якось випрямився, на мить замислився, а потім почав розповідати хроніку свого власного життя, нерозривно пов’язаного з Нестором Махном.
«Кажу вам, хлопці, Нестора Махна, мій тато і моя мама та УСІ НАВКОЛИШНІ ЛЮДИ, ЯКІ ЙОГО ЗНАЛИ і ДУЖЕ ПОВАЖАЛИ, називали не інакше як «Батько Махно», хоча він був молодший за них роками. А все це тому, що ВІН НАМ ДАВ ЗЕМЛЮ і ВОЛЮ та захищав від ворогів.
Коли Батько Махно наділив нашій сім’ї землю, за перший рік вільної праці ми не тільки прохарчувалися, а й добряче по тим часам заробили, бо тато купив собі 4-річного жеребця. І не смійтеся, бо тоді купити коня рівнозначно купити зараз автомобіль. Вставали ми затемно, щоб до схід сонця бути вже у полі. Важко працювали всі. І тато, і мама, і дід з бабунею, і мої брати та сестри. А на другий рік завдяки вільній праці на своїй землі ми зажили ще краще, бо тато придбав кобилку, щоб мати своїх лошат і запрягати вже пару коней в нового воза, всім справив по кожуху та м’які ялові чоботи, а жінкам і дівчатам – купив ще дуже гарні і дорогі платки з червоними квітками.
А коли «червоні» почали все дужче і дужче насідати, тато вивів свого любимого першого коня, наказав мені одягнути теплого нового кожуха і даючи мені торбу з харчами,сказав: - «Іди, синку до Батька Махна, слухай його і роби все що він скаже так, як я тобі казав. Він дав нам Землю і Волю. З Богом.»
Ця щира розповідь діда Івана тоді була такою безпосередньою і такою переконливою, до щему правдивою, що з того часу я не вірю ідеологічній брехні про «бандіта» і «анархіста» Нестора Махна, яка продовжується і до цього часу сучасними окупантами і гнобителями. Навіть день народження Нестора Івановича, легендарного ватажка найбільшого в світі селянського повстання, був вкрай не зручним для комуністичних ідеологів «русскава міра», які знову, як і сто років тому прийшли нині нас грабувати, вбивати і поневолювати.
Внутрішні
окупанти, що захопили владу і підступно допомагають ворогам повернути українців у важке
рабське ярмо, продовжують спотворювати народну пам’ять про Махновщину і світле ім’я Нестора Махна, спотворюючи навіть дійсну
дату його дня народження.
Так «Українська правда» до цього часу вказує дату
народження Нестора Махна 26 жовтня 1888 року, не уточнюючи, що ця дата ними вказується
за старим календарем і стилем.
Присвячується 128 річниці з дня народження Нестора Івановича Махна, який народився 26 жовтня 1888 року по старому стилю, або 8 листопада по новому стилю. Дата народження народного захисника довгий час співпадала з датою жовтневого перевороту, який став початком найкривавішого комуністичного режиму.
Легендарний син Українського Народу Нестор Махно все своє життя і навіть самою датою свого народження був завжди незручним для будь-якої державної влади, бо сам Нестор Махно не крав і не грабував собі, як колишні і нинішні владоможців, а його побратими самовіддано і жертовно стояли виключно на захисті прав трудового люду від гноблення і утисків грабіжницької системи державної влади. Але правда про надзвичайний народний порив до Волі, що називається Махновщиною, обов’язково переможе брехню і народні захисники «махновці» стануть в один ряд з кращими борцями за Волю України.
Нестор Іванович, ШАНОБЛИВО САМЕ В ЦЕЙ ДЕНЬ і ЗАВЖДИ.
Отака вона, ЗАБУТА СЛАВА УКРАЇНИ.
Читайте також: Мода на анархію шириться світом
МАХНОВЩИНА ПОСТІЙНА і БЕЗСМЕРТНА
Про забуту історію, про Махна, золото і Волю
Головні засади побудови махновської держави
УКРАЇНСЬКИЙ ХАРАКТЕР МАХНОВСЬКОГО РУХУ
Анархія
- це не хаос, – казав Махно – «ЦЕ ВОЛЯ ДЛЯ КОЖНОГО»
Головні засади побудови махновської держави
УКРАЇНСЬКИЙ ХАРАКТЕР МАХНОВСЬКОГО РУХУ
Станіслав Стеценко / Mahno.info / Україна