Станіслав Стеценко: УКРАЇНСЬКА НАЦІЯ, як найдревніша в світі, має свої особливі національні страви, вбрання, звичаї, пісні. В кожного народу є свої національні особливості. Але жодна нація не має такого розмаїття страв, яскравих кольорів вбрання і народних звичаїв, як в Україні. Ніде в світі не має і такого величезного НАРОДНОГО ПІСЕННОГО НАДБАННЯ, як в Україні. Українська МОВА і народні пісні абсолютно НЕПОВТОРНІ та кількісно і якісно НЕПЕРЕВЕРШЕНІ. Серед них є особливо люблені і пам’ятні. Пам’ятаю, як мій тато в хорі вчителів натхненно співав «Дивлюсь я на небо», «Реве та стогне», а вдома дуже любив співати «Ніч яка місячна». Ця пісня така проста і легка, завдяки своїй надзвичайній мелодійності, кожним своїм наступним словом мовби малює казкову місячну українську ніч і закоханих в ній.
Але «рашамір», який вкрав і спотворив історію України-Руси, продовжує видавати за «русскіє народниє» не тільки український борщ і вареники, а й українські народні пісні. Нахабно «привласнивши» найбагатшу українську культуру, «русскіймір» всюди пхнеться зі своєю балалайкою, видаючи українські шедеври мистецтва за свої. Але навіть замінивши багатющу і неповторну палітру звуків бандури на соло триструнної балалайки, УКРАЇНСЬКУ ПІСНЮ їм так і не вдалося принизити чи спотворити, а «НІЧ ЯКА МІСЯЧНА» у виконанні солістки оркестру Andre Rieu, Анна Reker приворожила і зачарувала величезну аудиторію шанувальників мистецтва по всьому світу…
Цей запис був здійснений з великого концерту, присвяченому десятиліттю чудового оркестру Andre Rieu Love in Venice. Цей концерт почав свій хід в липні минулого року в м. Maastricht Нідерланди. Оркестр побував у Франції, Стамбулі, Вільнюсі і підкорив своїм мистецтвом тисячі глядачів з багатьох країн. В програмі цього оркестру надзвичайно гармонічно і зворушливо звучить українська пісня «Ніч яка місячна» у виконанні солістки оркестру Andre Rieu.
Недолугість і примітивізм балалайки та безпідставна пиха москалів, які намагаються привласнити собі український пісенний шедевр, був настільки явним, що декілька разів відео знімали з Ютуб під різними приводами, а те що залишилося, тільки в декількох моментах виявляє москальські "претензії" на причетність до українського музичного шедевру:
Ніч яка місячна,
зоряна, ясная,
Видно, хоч голки збирай.
Вийди, коханая, працею зморена,
Хоч на хвилиночку в гай!
Сядем укупочці тут під калиною,
І над панами я пан!
Глянь, моя рибонько, – срібною хвилею
Стелиться в полі туман.
Став чарівний, ніби променем всипаний,
Чи загадався, чи спить?
Ген на стрункій та високій осичині
Листя пестливо тремтить.
Ти не лякайся, що ніженьки босії
Вмочиш в холодну росу,
Я ж тебе, милая, аж до хатиноньки
Сам на руках однесу.
Ти не лякайся, що змерзнеш, лебедонько,
Тепло – ні вітру, ні хмар,
Я пригорну тебе до свого серденька,
А воно палке, мов жар.
Джерело: http://dovidka.biz.ua/hto-avtor-pisni-nich-yaka-misyachna/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua