Продовжуючи україножерну політику тотального геноциду в усіх можливих його формах і проявах, окупаційний «шоколадний» режим змушений якось реагувати на все частіші стихійні народні вибухи проти жахливих зловживань і «бєспрєдєла» злочинної системи влади. Відчуваючи свій близький кінець та не вживаючи жодних належних заходів державницького регулювання, внутрішня окупація натомість включила посилений «звук» про свої «реформи» і «досягнення».
Останні місяці олігархічні засоби масової інформації буквально навперебій захлинаються від багатократно повторюваних повідомлень про надзвичайні успіхи в боротьбі з корупцією та «успішними реформами», зокрема в судовій гілці державної влади. Така увага до судів і суддів закономірна, бо саме в судах, що прогнили від поголовної корупції, громадянам України вже давно годі й шукати судового захисту чи справедливості.
Так рупори олігархічних «реформ» багатоголосо повідомляють, що протягом липня 2016 року заяви про звільнення за власним бажанням написали близько 400 суддів. У Вищій раді юстиції також підтверджують, що суддівські заяви б'ють рекорди, за попередній місяць їх вже майже півтисячі - стільки було за весь минулий рік, а такого масового руху на вихід з судової системи в Україні ще не було, передає ТСН.
Видання наводить приклад судді Ярослава Мамчура, який більшу частину свого життя пропрацював у Київському апеляційному адміністративному суді. Зараз йому 64, і вже чотири роки тому він міг би піти на пенсію, але звільнитися за власним бажанням вирішив лише зараз. Його потяг до звільнення почав з’являтися ще в квітні, коли почалося кваліфікаційне оцінювання суддів, де крім знань, почали попередньо перевіряти все майно працівників Феміди. Отож Мамчур мав би пояснити, як з доходами за рік майже 300 тисяч має елітну нерухомість вартістю мінімум 40 мільйонів. Це і особняк у Голосіївському районі столиці, власником якого, згідно з даними держреєстру нерухомості, є дружина судді, і квартира з двома гаражами в престижній багатоповерхівці в центрі Києва. З кінця вересня набуває чинності новий закон, згідно якого за незадеклароване майно, суддів матимуть право звільняти. Як припускають не вказані експерти, «почалося масове звільнення суддів за власним бажанням, щоб уникнути розголосу і ганьби».
Кинувши в народ чутку про «ісход» корупції в судах, ЗМІ згадують і про процес звільнення суддів в якості покарання за їх неправомірні дії, коли Вища рада юстиції внесла подання про звільнення суддів Оксани Царевич і Інни Пьятнічук у зв'язку з порушенням присяги судді. А показовим апогеєм боротьби з судовою корупцією нині стало детальне смакування в ЗМІ направлення подання про згоду на затримання і арешт судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса, який погано закопав на своєму городі скляні банки з «наколядованими» грошима і потрапив під звинувачення у хабарництві.
У Міністерстві юстиції також швиденько підрахували, що в Україні на 99% завершена люстрація, маючи на увазі виконання закону "Про очищення влади". Але як повідомляє Михайло Жернаков , стосовно суддів цей закон фактично не спрацював взагалі, в результаті чого в Україні ЛЮСТРОВАНО лише ОДНОГО ЄДИНОГО СУДДЮ – екс-голову Вищого господарського суду В. Татькова (коли було прийняте рішення щодо його люстрації).
Про реальну дійсність і про явне не бажання «очищення» судової гілки влади свідчить і інший факт – фракція «Блок Петра Порошенка» блокує розгляд питання про обрання 778 суддів-п'ятирічок. Питання щодо понад 700 суддів, переважну більшість яких призначав на посади колишній президент Віктор Янукович, не розглядають уже 2 роки. Про це заявляють у громадському русі "Чесно".
Читайте також: Факт агресії Росії проти України є, а суд заявив що немає
«Парламент України має останній шанс цього тижня оновити суддівський корпус на 10%, відхиливши обрання 778 суддів безстроково. Однак розгляд питання про обрання суддів-п'ятирічок у Верховній Раді блокує фракція БПП, - наголошують активісти. Після закінчення 5-річного терміну вони втратили повноваження розглядати судові справи, однак досі зберігають статус судді й отримують зарплату. Рішення щодо їх обрання відповідно до Закону "Про судоустрій і статус суддів" має прийняти Верховна Рада", - нагадують експерти.
"Суспільство не має довіри до суддів, яких призначив Янукович. Ці судді отримали мантії в непрозорий спосіб - не проходили чесних конкурсів та символізують стару корумповану судову систему, що потребує очищення", - заявляють у "Чесно".
Читайте також: Про корупцію, зрадництво, засудження і каяття
Висновок однозначний – належного очищення прогнилої від жахливої корупції і хабарництва судової системи не здійснено і фактично взагалі ще не починалося. Натомість створюється лише фіктивна картинка, якою робляться спроби приховати дійсну реальність, де судді продовжують чинити свій судовий «бєспрєдєл» і успішно приховувати в нерухомості та різних банках (в тому числі і в господарських скляних) – все що їм вдається награбувати собі від імені закону, а метастази ракової пухлини в судовій владі лише поглиблюються.
Джерело: Фракція Порошенка блокує звільнення 700 суддів Януковича / «Уникнути розголосу і ганьби»: в Україні почали масово звільнятися судді / В Україні люстрували лише одного суддю
Станіслав Стеценко / Mahno.info / Україна