МАХНОВСЬКА ВИЩА МАТЕМАТИКА, що розбиває ідеологічні штампи і брехню
Присвячується 130-річниці з дня народження захисника Українського Народу Нестора Івановича Махна
Незважаючи на 100–літній період, що минув з часу найбільшого в світі селянського повстання, відомого як Махновщина, більшість публікацій, що розповідають і довільно тлумачать події та діяльність Революційної Повстанської Армії України під проводом Нестора Махна (далі – РПАУ(м), здебільшого зводяться до наступних ідеологічних совдепівських штампів: Махно бандит і зрадник, організатор і носій анархічного «хаосу», мародерства та масових грабунків, нагороджений радянським орденом, антисеміт і далі … абсолютно нічого істотного.
Ці ідеологічні штампи тоталітарна система СеРеСеРу десятиліттями вбивала в голови українців. Але Український Народ до цього часу зберігає світлу пам’ять про Нестора Махна та його побратимів, що самовіддано і жертовно билися за свою землю і захищали свій народ від усіх окупантів та грабіжників.
Звільняючи кожне місто чи село, командування армії Махна щоразу заявляло, що їхня військова сила не представляє ніякої влади, а лише охороняє свободу трудового народу і що вони ведуть війну тільки з озброєними окупантами, противниками і ворогами Революції, а не з мирним населенням.
Армія Махна ніколи не використовувалася і як каральна сила в метою політичного панування або впливу, вона не застосовувалася і до політичних супротивників. Озброєна боротьба йшла проти військового супротивника, або "білих" або "червоних" гнобителів і грабіжників, а також проти нав'язуваного ними апарату держави, що здійснював гноблення і визискування трудового народу.
Якщо махновці були лише «бандою», «грабіжниками» і «насильниками», то чому їх була ціла армія, яка добровільно воювала і захищала трудовий народ ? А все тому, що РПАУ (махновців) створювалася виключно з добровольців від трудового народу, що на 98% складався з українців, яких підтримували і забезпечували українські селяни-трударі.
Махновська армія кардинально відрізнялася від «білих» і «червоних» окупантів та грабіжників московського походженя, яких цікавив лише грабунок і чергове поневолення України і українців. Якщо «білі» і «червоні» московські окупанти і грабіжники залюбки грабували і воювали в містах і українських селах, руйнуючи і спалюючи все навколо, то махновці, щоб не завдавати шкоди мирному населенню, вважали за краще вести війну в чистому полі, за межами населених пунктів.
Сформована виключно з добровольців, Революційна Повстанська Армія махновців була на той час унікальною, добровольчою, професійною армією від Українського Народу, де було створено неперевершений і надзвичайно високий взаємозв’язок між піхотою, кіннотою і артилерією, що досягався і забезпечувався виключно найвищою дисципліною, самоорганізацією і вільним оперативним мисленням кожного махновця-добровольця.
Читайте також: ТРИ ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ АРМІЇ Нестора Махна і безуспішні спроби їх дискредитації
Німці і австрійці, угорці, чехи і румуни, «білі» і «червоні» москалі, коли входили в українські міста і села, вони всі негайно починали грабувати, вбивати і встановлювати свою окупаційну владу, а харчувалися виключно за рахунок грабежу мирного українського населення.
Повстанська армія Махна діяла прямо протилежно і коли з боєм звільняли міста і села від окупантів і грабіжників, здобуті в бою продукти, одяг і товари широкого вжитку, вугілля та інше, махновці безкоштовно повертали пограбованим власникам або роздавали. А коли була потреба в конях, возах і тачанках – за необхідне майно махновська добровольча армія негайно розраховувалася грошима, або видавала розписку, що обов’язково оплачувалася пізніше.
Час змиває бруд і брехню з імен і діяльності талановитого полководця Нестора Івановича Махна та його бойових побратимів. Так останнім часом луснув як мильна бульбашка й ідеологічний міф про нагородження Махна орденом більшовиків. Цей міф багато десятиліть використовувався для того, щоб дискредитувати самого Махна і всю його армію та самовіддану борню за волю України, мовляв Махно був далекий від українських національних ідей і саме цим якось завинив перед всією Україною за те, що не об’єднався зі Скоропадським чи Петлюрою.
Читайте також: Махновський рух і Українська Народна Республіка – союз, який не відбувся
Проте з плином часу навіть самі москалі, які створювали і багато десятиліть сіяли розбрат між українськими патріотами і нав’язували вигаданий міф про нагородження і начебто про зрадництво Махна – нині заперечують нагородження Махна орденом. Маючи доступ до архівів Махновського повстанського руху, що були всі вивезені до Москви, нині москалі уважно вивчають історію Махновщини і захоплюються талантом Махна, його ратними подвигами, перемогами і здобутками РПАУ(м), а на своїх військових аналітичних сайтах підтверджують, що «немає документальних підтверджень про нагородження Нестора Махна в червні 1919 року більшовицьким орденом «боєвого красного знамєні» .
Визволяючи чергове місто чи село, махновці в першу чергу годували голодних, вдягали роздягнених і взували босих, а неграмотних – навчали. Саме тому ідеологічний відділ повстанської армії Махно займався пошуком вчителів та викладачів. Саме тому в Гуляй-Полі навіть після повної більшовицької окупації ще деякий час діяв педагогічний інститут, а пізніше педучилище, де викладали кращі на той час педагоги і викладачі.
Про високий рівень освіти махновців-добровольців свідчить наступний факт. Так під час окупації України москалями-більшовиками, які для боротьби з Махновщиною організували і здійснили Перший Голодомор 1921-1923 років, майбутній лауреат Нобелівської премії по фізиці Ігор Тамм потрапив в полон до одного із загонів Махно. Його відвели до отамана – «бородатого мужика у високій хутряній шапці, у якого на грудях сходилися навхрест кулеметні стрічки, а на поясі бовталася пара ручних гранат».
- Сукин ти син, комуністичний агітатор, ти навіщо підриваєш Матір-Україну? Будемо тебе вбивати.
- Зовсім ні, - відповів Тамм.
- Я професор Одеського університету і приїхав сюди добути хоч трохи їжі.
- Брехня! - вигукнув отаман. - Який ти професор?
- Я викладаю математику.
- Математику? - перепитав отаман.
- Тоді знайди мені оцінку наближення ряду Маклорена першими n членами. Вирішиш – випущу на свободу, не вирішиш – розстріляю.
Тамм не міг повірити своїм вухам: завдання відносилося до досить вузької області вищої математики. З тремтячими руками і під дулом рушниці він зумів-таки вивести рішення і показав його отаманові.
- Вірно! - вимовив отаман. - Тепер я бачу, що ти і в правду професор. Ну що ж, йди додому.
Тамм так ніколи і не довідався прізвище махновського отамана: (Уолтер Гратцер "Еврики і ейфорії" )
Минуло сто років з того часу і все повторюється – війна, окупація і геноцид, ДАЮЧИ НАМ МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕОСМИСЛИТИ і ЗМИТИ БРУД ІСТОРИЧНОЇ БРЕХНІ, СКОРИСТАТИСЯ ДОСВІДОМ Батька Махна і його добровольчої Революційної Повстанської Армії – ЩОБ ВИПРАВИТИ КОЛИШНІ ПОМИЛКИ і здобути вільне, незалежне, заможне та щасливе життя собі і своїм потомкам.
Слава Нестору Махну і його Революційні Повстанській Армії !
Слава УКРАЇНСЬКІЙ НАЦІЇ, ЩО МАЄ ТАКИХ ГЕРОЇВ !
Джерело: (Уолтер Гратцер "Эврики и эйфории": http://books.google.co.uk/books… ); В.Ф.Верстюк – «МАХНОВЩИНА»
Станіслав Стеценко / Mahno.info / Україна